EKOfeston Ekologiczny Festiwal Online – ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

EKOLOGICZNY FESTIWAL ONLINE Z OKAZJI DNIA ZIEMI

22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi zapraszamy na EKOfeston, czyli ogólnopolski festiwal ekologii w największym plenerze świata. W Internecie!

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Ziemi, który w tym roku wspólnie świętować będziemy w piątek 22 kwietnia 2022 r. Zapraszamy na EKOfeston, czyli ogólnopolski festiwal ekologii w największym plenerze świata – W INTERNECIE!

Udział w Festiwalu jest całkowicie bezpłatny – zapraszamy PRZEDSZKOLA, SZKOŁY oraz DOROSŁYCH, każdy w odpowiednim bloku tematycznym znajdzie coś dla siebie.

Wydarzenie będzie transmitowane za pośrednictwem platformy Vimeo oraz Facebook Live, a także na stronie https://ekofeston.abrys.pl.

Co w programie?

W tym roku, w czasie ponad czterogodzinnego EKOfestonu, podzielonego na bloki tematyczne: dla najmłodszych dzieci, dla szkół podstawowych, a także dla dorosłych odbiorców, zostaną poruszone tematy dotyczące gospodarowania odpadami, wodą, a także ochrony klimatu, powietrza i bioróżnorodności. Będziemy także sporo mówić o zagospodarowaniu oraz recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, jak również zużytych baterii i akumulatorów.

Nie zabraknie ciekawych filmów, materiałów od partnerów Ekologicznego Festiwalu Online, kreatywnych warsztatów recyklingowych i konkursów z nagrodami, a także nowych bohaterów, bajkowych aranżacji oraz innych atrakcji, pozwalających na połączenie dobrej zabawy z przekazywaniem wiedzy. W bloku dla najmłodszych przewidziano takie elementy, jak: pogadanka o klimacie, warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, przedstawienie ekologiczne segregacja odpadów w praktyce, czytanie na ekranie, a także nauka ekowierszyka.

Natomiast w części dla klas IV-VII szkół podstawowych przygotowano m.in. pogadankę o klimacie, rozmowy z ekspertami o niemarnowaniu żywności oraz życiu w stylu zero waste w praktyce, warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów i konkursy.

Z kolei w bloku dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i dorosłych pasjonaci ochrony środowiska będą mówili o proekologicznych rozwiązaniach w dziedzinach pozyskiwania energii, oczyszczania wody, dostosowywania się do zmian klimatu, jak również gospodarki odpadami. Dlatego też w planach są np. pogadanka o ochronie powietrza i efektywności energetycznej, warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, ABC segregacji odpadów oraz rozmowy o zieleni w mieście.

Ekologiczny, ogólnopolski, bezpłatny

EKOfeston stał się jedną z niewielu, jak dotąd, okazji do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Ziemi. Festiwal jest skierowany zarówno do dzieci jak i dorosłych. Już wcześniejsza edycja dowiodła, że również w wirtualnej rzeczywistości można połączyć siły i wzajemnie mobilizować się do ochrony środowiska naturalnego.  Celem EKOfestonu jest przede wszystkim edukacja w zakresie szeroko pojętej ekologii, w tym pokazywanie wartościowych rozwiązań i przykładów działalności na rzecz środowiska. W ramach wydarzenia tak dobrano partnerów, tematykę, warsztaty i mówców, aby ukazać potencjał, atrakcyjność i efektywność festiwalu ekologicznego online oraz potwierdzić konieczność stosowania tego typu narzędzi w edukacji ekologicznej. Udział w Festiwalu jest całkowicie bezpłatny. Wydarzenie będzie transmitowane za pośrednictwem platformy Vimeo oraz Facebook Live, a także na stronie https://ekofeston.abrys.pl. Tam również znajduje się więcej informacji na temat programu Festiwalu.

ZACHĘCAMY – WSPÓLNIE ŚWIĘTUJMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI !!!

Wydarzenie jest organizowane przez Dział Edukacji Ekologicznej firmy Abrys przy współpracy z MASTER-Odpady i Energia Sp. z o. o.